Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

19 mar 2021, 11:47

Biblioteka zaprasza w podróż

Wyjazdy zagraniczne i krajowe pozwalają poznawać piękne miejsca, których na całym świecie nie brakuje. Niemal każdy chciałby móc zwiedzać świat, ale z wielu względów nie zawsze możemy realizować takie marzenia.
19 mar 2021, 10:43

Drodzy Uczniowie!

Dołączcie do naszej akcji, kupcie książkę i pomóżcie przetrwać ciężką chorobę dzieciom i młodzieży z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Nasi uczniowie - Weronika, Wioleta i Szymon z klasy II Szkoły Branżowej i III Technikum zainicjowali tę akcję.
19 mar 2021, 09:24

Konkurs edukacyjny Szkoła z klimatem 2020/2021

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie ekologicznym przygotowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Narodowy Fundusz chce zainteresować młodzieży zagadnieniami zmian klimatu, jak również działaniami mającymi na celu zmniejszenie lub uniknięcie ich negatywnych skutków i uwrażliwiać młode pokolenie na kwestie ochrony środowiska oraz aktywizować do działania w tym kierunku.
19 mar 2021, 09:24

KONKURS EKO-ART

Jesteś kreatywny i masz dobre pomysły? Temat ochrony środowiska nie jest Ci obojętny? Chcesz by Twoje pomysły dotarły do milionów odbiorców? Stwórz plakat, który w oryginalny sposób zasygnalizuje ekologiczny problem, z jakim zmaga się współczesny świat, lub zaproponuje jego rozwiązanie.
19 mar 2021, 09:17

Ekonomiści działają strategicznie

W tym roku po raz pierwszy młodzi ekonomiści Korfantego podjęli zmagania w turnieju SUKCES NA BANK. Organizatorem projektu jest Fundacja BIT MASTERS oraz Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.
19 mar 2021, 09:16

Łączy nas pamięć…

Zespół Szkół Nr 2 po raz kolejny przystąpił do akcji społeczno- edukacyjnej Żonkile upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Był to największy zbrojny zryw Żydów podczas drugiej wojny światowej, a także pierwsze powstanie miejskie w okupowanej Europie.
16 mar 2021, 12:21

Tydzień z liczbą Pi

Kończąc tydzień z liczbą Pi w naszej szkole, chcemy zachęcić naszych uczniów do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.