Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

12 mar 2021, 08:58

Konkurs świąteczny „Stół Wielkanocny Inaczej”

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na dekorację stołu pn. "Stół Wielkanocny Inaczej".
11 mar 2021, 11:23

Konkurs multimedialny

Zapraszamy uczniów Korfantego do wzięcia udziału w Konkursie „100-lecie plebiscytu i III powstania śląskiego”. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenie udziału w konkursie u Pani Bożeny Araszczuk.
10 mar 2021, 19:57

Świątecznie i zdrowo

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, wszyscy czekamy na piękne i pyszne mazurki, dlatego zapraszamy do konkursu kulinarnego "Atrakcyjne Mazurki i Fit Babki". Zadbaliśmy też o tych, którzy w tym roku chcą zdrowo spędzić Święta.
9 mar 2021, 21:07

Obsługa hotelowa VIP'a

Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie, organizacja pracy służby pięter, to jedna z kwalifikacji uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. Dzięki wykonaniu wielu różnorodnych zadań, ćwiczeń, łatwiej jest zrozumieć i przyswoić materiał, a także utrwalić wiadomości, czy zastosować wiedzę teoretyczną w praktyce.
8 mar 2021, 08:40

ŚWIĘTO LICZBY PI

Po raz pierwszy Dzień Liczby Pi obchodzono w 1988 roku w San Francisco, z inicjatywy Larry’ego Shawa. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w Stanach Zjednoczonych jako „3.14”.
7 mar 2021, 14:57

Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego

Nieznajomość słownictwa jest dla wielu uczniów barierą w skutecznym porozumiewaniu się w języku obcym. Nauka słówek kojarzy się zwykle z nudnym, wymagającym dużo czasu powtarzaniem przed sprawdzianem, po to tylko, żeby większość słówek wkrótce uleciała z pamięci.
4 mar 2021, 20:00

Akredytacja - bilet wstępu do Programu Erasmus+

Miło nam poinformować, że Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przyznała naszej szkole Akredytację w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na prawidłowo przygotowane praktyki zagraniczne dla uczniów Korfantego. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli kontynuować tradycję wyjazdów uczniów na staże zagraniczne. A jak to było w 2019 roku w Portugalii? Oto krótkie wspomnienie staży.