Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

12 paź 2021, 17:37

Warsztaty kulinarne

12 października uczniowie Korfantego z klasy 1 c T wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Katowicach, których motywem przewodnim były kuchnie świata.
11 paź 2021, 19:42

Śląski Festiwal Nauki on line

Śląski Festiwal Nauki to jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Misją festiwalu jest pobudzanie społecznego zainteresowania nauką poprzez inspirowanie ciekawości poznawczej u ludzi w każdym wieku poprzez udział w pokazach, eksperymentach, prezentacjach, wykładach i rozmowach.
10 paź 2021, 20:53

„Walczył i dawał nadzieję”

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli tegoroczną edukację filmową od obejrzenia filmu „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego. Jak wynika z treści recenzji napisanych po filmie, historia pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego wzruszyła wszystkich. „Teddy” trafił do Auschwitz w pierwszym transporcie. Stoczył wiele pojedynków na ringu, a dla więźniów był symbolem nadziei na pokonanie Niemców.
10 paź 2021, 17:02

"Lekcje z ZUS” dla ekonomistów

Już po raz kolejny w Zespole Szkół Nr 2 młodzież klas ekonomicznych realizuje projekt edukacyjny „ Lekcje z ZUS”. Celem tych działań jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów. Ta wiedza będzie im niezbędna w przyszłości przy podejmowaniu decyzji na rynku pracy. Projekt objęty jest honorowym patronatem MEN oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
10 paź 2021, 16:43

Nowy Samorząd Ucznowski w Korfantym

W piątek 8 października 2021 roku odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Przewodniczącym Samorządu Szkolnego został Jakub Grochowski.
8 paź 2021, 15:02

Akcja charytatywna „Świat bez głodu” - NIOSĘ POMOC

W świecie cywilizacji zachodnich nie mamy problemu ze zdobyciem jedzenia – idziemy do supermarketu i kupujemy. Tymczasem, według najnowszych danych WHO 795 milionów ludzi na świecie nie ma wystarczającego dostępu do żywności- to co ósma osoba na naszej planecie.
6 paź 2021, 19:15

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

29 września 2021 roku miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych wszystkich typów szkół w Zespole Szkół nr 2 na Sztandar Szkoły. Pierwszoklasiści przysięgali strzec patriotycznej spuścizny przekazywanej nam przez poprzednie pokolenia Polaków, pielęgnować tradycje naszej szkoły i godnie ją reprezentować, wzorowo wywiązywać się ze swoich obowiązków, pomnażać wiedzę i wzbogacać swoją osobowość.