Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

31 sty 2022, 19:24

Telefony zaufania

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przypomina o ważnych numerach telefonu. Nie obawiaj się prosić o pomoc.
29 sty 2022, 17:17

EKO-lekcja w gliwickiej palmiarni

26 stycznia 2022 roku klasa 2c LO odbyła terenową lekcje biologii w bezpośrednim kontakcie z egzotycznym otoczeniem, a mianowicie w gliwickiej palmiarni.
29 sty 2022, 14:26

Stawiamy na kompetencje ekonomiczne

Akademia WSB przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim zaprosiła uczniów „Korfantego” do udziału w projekcie edukacyjnym „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II”. O tym, jak ważne są dziś kompetencje ekonomiczne, mogą przekonać się uczniowie klasy II aT biorący udział w projekcie.
25 sty 2022, 22:55

Nie bądź obojętny

Szkolną tradycją stało się coroczne upamiętnianie ofiar ewakuacji obozu Auschwitz – Birkenau. Od wielu lat, wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Nr 6 i ich opiekunką Lidią Różacką, spotykaliśmy się w styczniowe soboty z uczestnikami Rajdu Szlakiem Marszu Śmierci. W ubiegłym roku z wielkim żalem pożegnaliśmy na zawsze pomysłodawcę rajdu – pana Jana Stolarza, a także innego niestrudzonego piechura Jerzego Gawliczka. Idea marszu na szczęście przetrwała.
24 sty 2022, 19:54

Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

Nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział w XXII już edycji Góry Grosza. Na przełomie listopada i grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego- Julia Żytka i Vanessa Hauszild czuwały nad przeprowadzeniem akcji. Celem, na który zbierane były te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
23 sty 2022, 21:17

Wpływ zanieczyszczeń na zdrowie i życie człowieka

Zanieczyszczenia powietrza są głównymi przyczynami globalnych zagrożeń środowiska. Równie poważnym problemem są zanieczyszczenia wód, spowodowane głównie substancjami chemicznymi, bakteriami i innymi mikroorganizmami, transport wodny i lądowy, stosowanie pestycydów i nawozów sztucznych, odpady komunalne i przemysłowe, awarie i katastrofy tankowców.
19 sty 2022, 21:24

Maturzyści! Zawalczcie o swoją studencką przyszłość!

Weźcie udział w II edycji Konkursu o Złote Indeksy Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie i wygrajcie indeks na wymarzone studia! Co zrobić, żeby wygrać?