Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

14 lis 2021, 17:28

Programowanie Lego Mindstorms i warsztaty rysunku

8 listopada br. w Korfantym odbyła się pierwsza część warsztatów robotycznych oraz rysunku i sztuki komiksu prowadzonych przez wykładowców WSTI w Katowicach.
12 lis 2021, 18:12

Kurs nauczycieli wychowania fizycznego w Barcelonie

Kurs dla nauczycieli wychowania fizycznego w Barcelonie w ramach programu Power "Joga and meditation, Be a Great Teacher, Be Best of Yourself”, obejmował zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu metodyki ćwiczeń , psychologii aktywności fizycznej oraz fizjologii, anatomii i biomechaniki człowieka.
11 lis 2021, 13:10

Akcja „Pomóżmy naszym czworonożnym przyjaciołom...”

Zakończyliśmy z sukcesem cykliczną już akcję "„Pomóżmy naszym czworonożnym przyjaciołom przetrwać zimę” - zbiórkę ciepłych koców, posłań i wysokoenergetycznej karmy dla psów i kotów z jastrzębskiego schroniska dla zwierząt, która z pewnością przyczyni się do podniesienia komfortu „zimowania” zwierząt w schronisku.
11 lis 2021, 12:58

Mistrzowie grafiki

„Czym w ogóle jest grafika?” To skomplikowany proces twórczy, wielowymiarowy i różnorodny. To precyzja ruchu,w którym niedopuszczalny jest nawet najmniejszy błąd. To również lekkość i swoboda przypadkowo rozlanej farby. Grafika to trud fizycznej pracy i radość z jej rezultatu.
9 lis 2021, 20:22

Warsztaty w Kompleksie Hotelowym Zagroń w Istebnej

W piątek 5 listopada klasa 2cT Technikum hotelarskiego i gastronomicznego uczestniczyła w warsztatach w Kompleksie Hotelowym Zagroń w Istebnej. Dla naszych uczniów wizyta u przyszłych pracodawców jest cennym doświadczeniem.
9 lis 2021, 20:15

Graj w bibliotece!

Zainteresowanie grami planszowymi i towarzyskimi stale rośnie. Gry są nie tylko doskonałym sposobem na wspólne spędzanie czasu, ale też nauką poprzez zabawę, doskonaleniem umiejętności komunikacyjnych i zdrowej rywalizacji. Ponadto rozwijają umiejętność logicznego myślenia, przewidywania i planowania. Planszówki i inne gry towarzyskie, to rozrywka na najwyższym poziomie.
9 lis 2021, 08:10

„Żeby nie było śladów…”

Film pod tym tytułem wyreżyserował Jan P. Matuszyński, opierając się na książce Cezarego Łazarewicza. Aż 11 klas z naszej szkoły mogło obejrzeć ten wstrząsający zapis komunistycznej zbrodni, zacierania śladów i zastraszania świadków.