Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

30 lis 2021, 22:37

Czas rozkładu śmieci

Jak długo rozkłada się woreczek foliowy? To pytanie z pewnością zadało sobie wiele osób. Czy znamy na nie odpowiedź? Otóż czas rozkładu woreczka foliowego to aż 300 lat.
29 lis 2021, 08:58

Bronisław Piłsudski wśród Ajnów

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym spotkaniu autorskim organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Gościem był Paweł Goźliński, teatrolog, wykładowca, dziennikarz i pisarz. Spotkanie poświęcone było książce „Akan. Powieść o Bronisławie Piłsudskim.”
29 lis 2021, 08:48

Wizyta na Uniwersytecie SWPS w Katowicach

W listopadzie klasy liceum o profilu psychologicznym odwiedziły Uniwersytet SWPS w Katowicach. Młodzież mogła zwiedzić budynek uniwersytetu, jak również uczestniczyć w ciekawym wykładzie pani dr Mondrej na temat emocji, ich znaczenia w naszym codziennym życiu oraz radzenia sobie z nimi.
27 lis 2021, 21:39

Wystawa „Portret bohatera literackiego”

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy „Portret bohatera literackiego” która została wyeksponowana w holu szkoły. Jest ona wynikiem zaangażowania uczniów klas pierwszych naszej Szkoły oraz klas siódmych i ósmych jastrzębskich szkół podstawowych. Prace przedstawiają realizację plastyczną bohaterów lektur obowiązkowych.
27 lis 2021, 21:36

Dni Profilaktyki w Korfantym

W dniach 17 - 23 listopada w naszej szkole miały miejsce akcje o charakterze profilaktycznym i wychowawczym. Uczniowie wybranych klas mogli uczestniczyć w prelekcjach, warsztatach i w spotkaniu z wyjątkową osobą - panią dr Ewą Trzetrzelewską-Lalik, która podzieliła się z młodzieżą swoimi pasjami – sportem i zdrową dietą.
25 lis 2021, 16:53

Kolejne spotkanie z filmem

Humaniści z klas 2 a LO i 3 a G LO obejrzeli w kinie „Centrum” film pt. ”Śmierć Zygielbojma” wyreżyserowany przez Ryszarda Brylskiego. Jest to opowieść o tragicznych losach działacza żydowskiego, członka emigracyjnego rządu londyńskiego.
23 lis 2021, 09:18

Dzień Życzliwości w Korfantym

W poniedziałek, 22 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Z tej okazji zaplanowano kilka ciekawych akcji.